15 Şubat 2013 Cuma

Şık Bir Ayna İstiyorumSevgili komşumun ^^Şık bir ayna istiyorum ^^cümlesiyle bu güzel çerçeve ile olan maceramız bir anda gerçekleşmeye başladı. Çerçevenin şıklığının göze çarpmaması mümkün değildi. Biz de en kısa zamanda malzemelerimizi tamamladık ve işe koyulduk. 
Öncelikle;  polyester malzemesinden yapılmış bu çerçeve astar olarak beyaz akrilik boya ile boyandı. Bu işi komşum ve güzel kızı büyük bir zevk alarak tamamladıktan sonra varak işlemini gerçekleştirmek üzere yardıma gittim.


Ancak baktık ki bu işlem biraz uzun sürecek aldık aynayı geldik bizim eve. Daha sonra kahvelerimizi hazırladık ve güzel bir sohbet eşliğinde işe koyulduk. Boyama işleminden sonra zımpara ile boyanın izlerini ve gerekli yerlerin düzenlemelerini yaptık. Daha sonra da Varak mixion denilen varak yapıştırıcısını sürdük. Onun da kurumasıyla varak yapraklarını yapıştırmaya başladık. 

Resim yapar gibi elimizde ponpon fırçalar , onestroke fırçaları bir o yana bir bu yana varakları yapıştırmaya başladık. İki kişi olunca tabi daha hızlı bitirmiş olduk. Son olarak da aynanın derin çizgilerine ve üst yüzey dışında kalan bölgelerine yine akrilik boya ile gölgelendirme yaptık. 
Aslında normalde alttaki astar boyanın üzerine varak yapıştırması yapılıyor. Ancak bu şekilde yaptığımızda daha fazla gümüş görüntüsünü koruyabiliyoruz. Bu çerçeveyi bitirdikten sonra ben de kendim için bir tane yapmaya karar verdim.Belki siz de evdeki çerçevelerinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Şimdiden hepinize kolay gelsin ...


Hiç yorum yok: